Gitarzyści

Daron Malakian

Daron Malakian

Daron Malakian - (ur. 18 lipca 1975 w Hollywood w Los Angeles, Kalifornia) – amerykański gitarzysta pochodzenia Ormiańskiego, współzałożyciel System Of A Down. Chodził do ormiańskiej szkoły "Alex Pilibos" razem z Serj Tankianem i Shavo Odadijanem. Na gitarze gra od 12 roku życia, jest samoukiem. Magazyn "Metal Edge" umieścił go na 4 miejscu na liście najlepszych gitarzystów 2003 roku. W zespole oprócz gry na gitarze jest także drugim wokalistą, autorem 80% muzyki i części tekstów. Jego ulubioną gitarą jest Custom Ibanez Iceman (ma podpisany kontrakt z Ibanezem na modele Iceman).

Jego idolami są Madonna, Charles Manson, Gandhi i Karem Abdul, a jako muzyczne smaczki wymienia Cannibal Corpse, Deicide, Slayer, Iron Maiden, The Police, Mr. Bungle, Miles Davis, Jane's Addiction, Bob Dylan, Stevie Wonder, Frank Zappa, King Crimson i wiele innych. Jego ulubionym albumem jest "Reign in Blood" Slayera. Jest fanem hokeja na lodzie, na koncertach często pojawia się w koszulkach swoich ulubionych drużyn.

Wybierz Gitarzystę

Wybierz Gitarę

Gitara Akustyczna Gitara Elektryczna Gitara Basowa Gitara typup Gibson Gitara Hawajska

Links

Site ArrowL Guitar Center

Site ArrowL Music Software

Site ArrowL Pianino Budowa

Site ArrowL Kontrabas Centrum

Site ArrowL Karaoke Programy

Site ArrowL Pliki Karaoke

Gitara

Gitara

Software

Pokrowce

Czy wiesz że...

Fińscy naukowcy z Politechniki w Helsinkach zaprezentowali prototyp wirtualnej gitary o nazwie Air Guitar. System umożliwia "granie w powietrzu" dowolnych akordów osobom, które nie dość że nie posiadają prawdziwej gitary, to jeszcze nie muszą być utalentowane muzycznie.

link : Air Guitar

Utwór Hey Joe w wykonaniu na wielu instrumentach służy m.in. podczas prób bicia rekordu Guinnessa w konkurencji największa liczba gitarzystów grających równocześnie ten sam utwór. 1 maja 2006 rekord ten został pobity przez 1572 gitarzystów grających na wrocławskim Rynku. Poprzedni rekord należał do 1555 gitarzystów amerykańskich.