Gitarzyści

Kirk Hammett

Kirk Hammett

Kirk Hammett - (ur. 18 listopada 1962, w San Francisco (Kalifornia) – gitarzysta heavymetalowej grupy Metallica, a wcześniej Exodus. Jest synem irlandzkiego kupca i Filipinki. Rockiem zainteresował się dzięki pokaźnej kolekcji płyt swojego brata, Ricka. Duży wpływ wywarła na niego gra na gitarze Jimiego Hendriksa. Zaczął się uczyć grać w wieku piętnastu lat, pierwszą gitarę kupił za dziesięć dolarów. Pierwszą poważną kapelą, w której grał, był Exodus. Zanim zaczął występować w Metallice grał z Exodusem wspólne koncerty z Metallicą. 10 kwietnia 1983 zostąpił w Metallice Dave'a Mustaine'a, który został wyrzucony z zespołu za pijaństwo i ekscesy. 15 kwietnia Hammett zagrał swój pierwszy koncert z Metallicą w Dover w stanie Delaware. Kirk jest uważany w zespole za dość ekscentrycznego człowieka, więc dostał od przyjaciół pesudonim "Kwirk". Pasjonują go stare horrory, uwielbia martini oraz kubańskie cygara. 31 stycznia 1998 roku Kirk ożenił się na Hawajach z Lani Gruttadauro. Kirk Hammett posiada najlepsze wykształcenie muzyczne spośród członków Metalliki. W 1982 roku pobierał nauki u Joego Satrianiego. Po tournée promującym album Metallica rozpoczął naukę jazzowej gry na gitarze w City College w San Francisco. Miało to wielki wpływ na brzmienie następnych albumów Metalliki: Load i ReLoad oraz na ogólny image grupy. Jest wegetarianinem.

Wybierz Gitarzystę

Wybierz Gitarę

Gitara Akustyczna Gitara Elektryczna Gitara Basowa Gitara typup Gibson Gitara Hawajska

Links

Site ArrowL Guitar Center

Site ArrowL Music Software

Site ArrowL Pianino Budowa

Site ArrowL Kontrabas Centrum

Site ArrowL Karaoke Programy

Site ArrowL Pliki Karaoke

Gitara

Gitara

Software

Pokrowce

Czy wiesz że...

Fińscy naukowcy z Politechniki w Helsinkach zaprezentowali prototyp wirtualnej gitary o nazwie Air Guitar. System umożliwia "granie w powietrzu" dowolnych akordów osobom, które nie dość że nie posiadają prawdziwej gitary, to jeszcze nie muszą być utalentowane muzycznie.

link : Air Guitar

Utwór Hey Joe w wykonaniu na wielu instrumentach służy m.in. podczas prób bicia rekordu Guinnessa w konkurencji największa liczba gitarzystów grających równocześnie ten sam utwór. 1 maja 2006 rekord ten został pobity przez 1572 gitarzystów grających na wrocławskim Rynku. Poprzedni rekord należał do 1555 gitarzystów amerykańskich.