Gitarzysci

Slash - Saul Hudson

Slash

Saul Hudson - urodzony w Stoke-on-Trent, w hrabstwie Staffordshire w Anglii 23 lipca 1965 r. Muzyk rockowy - gitarzysta. Uznawany za jednego z najlepszych współczesnych tworców riff'ów gitarowych. Zasłynął przede wszystkim z występów w grupą Guns N' Roses, a także własnymi zespołami Slash's Snakepit i Slash Blues Ball. W wieku 11 lat przeprowadził się ze swoją matką do Los Angeles, jego ojciec zaś pozostał w Anglii. W szkole był outsiderem gdyż jego styl nie pasował do wyglądu jego rówieśników. Nosił wówczas długie włosy, lużne koszule i jeansy. W latach 70 - tych po rozstaniu się jego rodziców Slash zamieszkał u babci. W gimnazjum dostał swoją pierwszą gitarę. Była to hiszpańska jednostrunówka, ale nawet taka wystarczyła aby młody Slash nauczył się grać. Jednym z pierwszych utworów, które zagrał był "Smoke on the water" zespołu Deep Purple. Duży wpływ na muzykę Slasha mieli tacy wykonawcy jak Aerosmith, Led Zeppelin, Eric Clapton, oraz The Rolling Stones. Jego ulubionym albumem stał się Aerosmith Rocks. Wkrótce zaczął poświęcać coraz więcej czasu na grę na gitarze. Grywał nawet po 12 godzin dziennie. Zaczął opuszczać lekcje w szkole, poświęcając całe dnie gitarze. Dzięki temu zyskał popularnośc w szkole, jednak rzucił edukację nie kończąc 11 klasy. Wkrótce dołączył do zespołu Guns N' Roses, co przyniosło mu najwiękrzą popularność. Razem z Guns N' Roses nagrał wiele znanych utworów, takich jak November Rain, czy Don't Cry. W październiku 1996 rozstał się z tą grupą. Obecnie gra we własnym zespole Velvet Revolver. Razem z nim współtworzą go Matt Sorum (były perkusista Guns N' Roses), Duff McKagan (były basista Guns N' Roses), Scott Weiland (były wokalista Stone Temple Pilots i Dave Kushner (były gitarzysta Suicidal Tendencies).

W 2002 roku czasopismo "Total Guitar" ogłosiło plebiscyt "Top 100 Guitarists" w którym Slash zajął 4 miejsce ustępujac tylko Jimiemu Hendrixowi, Jimmy'emu Page'owi, oraz Ericowi Claptonowi.

Dyskografia z Guns N' Roses

1986 - Lies,Sex and violance

1987 - Appetite for Destruction

1987 - Live From The Jungle EP

1988 - G N' R Lies

1991 - Use your Illusion I & II

1993 - The Spaghetti Incident

1999 - Live Era '87-'93

2004 - Greatest Hits

Dyskografia z Slash's Snakepit

(1995) - It's Five O'Clock Somewhere

(2000) - Ain't Life Grand

Dyskografia z Velvet Revolver

2004 - Contraband

Wybierz Gitarzystę

Wybierz Gitarę

Gitara Akustyczna Gitara Elektryczna Gitara Basowa Gitara typup Gibson Gitara Hawajska

Links

Site ArrowL Guitar Center

Site ArrowL Music Software

Site ArrowL Pianino Budowa

Site ArrowL Kontrabas Centrum

Site ArrowL Karaoke Programy

Site ArrowL Pliki Karaoke

Gitara

Gitara

Software

Pokrowce

Czy wiesz ze...

Finscy naukowcy z Politechniki w Helsinkach zaprezentowali prototyp wirtualnej gitary o nazwie Air Guitar. System umozliwia "granie w powietrzu" dowolnych akordów osobom, które nie dosc ze nie posiadaja prawdziwej gitary, to jeszcze nie musza byc utalentowane muzycznie.

link : Air Guitar

Utwór Hey Joe w wykonaniu na wielu instrumentach sluzy m.in. podczas prób bicia rekordu Guinnessa w konkurencji najwieksza liczba gitarzystów grajacych równoczesnie ten sam utwór. 1 maja 2006 rekord ten zostal pobity przez 1572 gitarzystów grajacych na wroclawskim Rynku. Poprzedni rekord nalezal do 1555 gitarzystów amerykanskich.