Gitarzysci

Eddie Vedder

Eddie Vedder

Eddie Vedder - właściwie Edward Louis Severson III (ur. 23 grudnia 1964 w Evanston, Illinois) - amerykański muzyk rockowy, wokalista zespołu Pearl Jam, wegetarianin. Rodzice Eddiego rozwiedli się, gdy był niemowlęciem. Wkrótce po tym jego matka wyszła ponownie za mąż. Ma trzech młodszych braci. W 1974 r. rodzina przeprowadziła się do San Diego i wtedy zaczęły się kłopoty Eddiego. W 1981 r. rodzice postanowili wrócić do Chicago, natomiast Eddie, którego coraz bardziej interesowała muzyka został w San Diego. Rok później dowiedział się ,że człowiek, którego uważał za ojca był jego ojczymem. Pewnego dnia poznał Jacka Ironsa. W 1990 r Irons przyniósł kasetę z utworami nagranymi przez znajomych na poddaszu domu Stone Gossarda w Seattle. Zauroczony ich muzyką nagrał wokale do ich kawałków i odesłał do Seattle. Gossard, Jeff Ament, Mike McCready i Dave Krusen stali się jego przyjaciółmi z którymi założył zespół Mookie Blaylock. W 1991 r podpisali kontrakt z wytwórnią Epic i zmienili nazwę na Pearl Jam, a 28 sierpnia wydali swój pierwszy album "Ten". Mimo, że Eddie jest jedną z najważniejszych postaci w muzyce grunge'owej, jedną z jego głównych inspiracji był pochodzący z Nowego Jorku zespół punk rockowy, The Ramones. Eddie był i jest fanem tegoż zespołu, jest nawet założycielem jednego z fanklubów The Ramones. Dostąpił też niewątpliwego zaszczytu zaśpiewania wraz z tym zespołem ich ostatniego publicznie wykonanego w historii utworu, "Any way You want it", na pożegnalnym koncercie w 1996 roku.

Wybierz Gitarzystę

Wybierz Gitarę

Gitara Akustyczna Gitara Elektryczna Gitara Basowa Gitara typup Gibson Gitara Hawajska

Links

Site ArrowL Guitar Center

Site ArrowL Music Software

Site ArrowL Pianino Budowa

Site ArrowL Kontrabas Centrum

Site ArrowL Karaoke Programy

Site ArrowL Pliki Karaoke

Gitara

Gitara

Software

Pokrowce

Czy wiesz ze...

Finscy naukowcy z Politechniki w Helsinkach zaprezentowali prototyp wirtualnej gitary o nazwie Air Guitar. System umozliwia "granie w powietrzu" dowolnych akordów osobom, które nie dosc ze nie posiadaja prawdziwej gitary, to jeszcze nie musza byc utalentowane muzycznie.

link : Air Guitar

Utwór Hey Joe w wykonaniu na wielu instrumentach sluzy m.in. podczas prób bicia rekordu Guinnessa w konkurencji najwieksza liczba gitarzystów grajacych równoczesnie ten sam utwór. 1 maja 2006 rekord ten zostal pobity przez 1572 gitarzystów grajacych na wroclawskim Rynku. Poprzedni rekord nalezal do 1555 gitarzystów amerykanskich.